Proč nakupovat zrovna u nás?
Doprava zdarma
Při nákupu nad 2000,- Kč
Objednejte do 12:00
a my vám to pošlem ještě dnes!
Vrácení zboží
až do 30 dnů
Filtrovat produkty
Cenový limitStavVýrobce

Kloubní výživa

Filtrovat

Kloubní výživa obsahuje látky, které jsou přirozenou součástí chrupavek, kloubních spojů a vaziv, pomáhají je vyživovat a působí protizánětlivě. Představují tedy skvělou prevenci proti bolesti kloubů a pomáhají zlepšit stav již poškozeného pohybového aparátu. Tyto produkty jsou vhodné jak pro sportovce a aktivní jedince, jejichž klouby jsou zpravidla nadměrně namáhány, tak pro starší osoby a všechny, kteří řeší potíže s klouby, vazy a šlachami nebo si jen chtějí udržet bezproblémovou funkci, odolnost a správný rozsah pohybového aparátu.

Podle složení můžeme výživu rozdělit na komplexní nebo jednosložkovou. Komplexní kloubní výživa obvykle obsahuje glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, MSM, kolagen a další látky, které jsou potřebné pro správnou výživu, pružnost a odolnost chrupavek a dalších částí kloubů. Tyto látky navíc pomáhají zpomalit přirozenou degradaci chrupavek, která se zvyšuje s věkem.

MSM neboli methylsulfonylmethan se účastní přirozené tvorby kolagenu a zároveň působí antioxidačně, takže chrání buňky před oxidačním stresem.

Kolagen je jedna z bílkovin, která tvoří hmotu kloubních chrupavek, vazů a šlach, podporuje jejich pružnost a zároveň pomáhá tlumit nárazy, které vznikají při běhu, výskocích a dopadech. Jeho přirozenou tvorbu v organismu podporuje vitamín C, který je rovněž častou součástí kloubních suplementů.

Další oblíbenou látkou péče o klouby je kyselina hyaluronová, která se přirozeně nachází v kloubech a funguje jako mazivo bránící tření kloubních hlavic. Blahodárný vliv na funkci kloubů má rovněž extrakt z pryskyřice kadidlovníku (Boswellia serrata).

Zobrazit více