Proč nakupovat zrovna u nás?
Doprava zdarma
Při nákupu nad 2000,- Kč
Objednejte do 12:00
a my vám to pošlem ještě dnes!
Vrácení zboží
až do 30 dnů
Filtrovat produkty
Cenový limitStavVýrobceBrzdný systémHmotnost zátěžového kolaRegulace zátěžePočet stupňů regulace zátěžeDélka krokuRozteč nášlapůMultifunkční počítačDisplejPočet tréninkových programůNapájeníUSB portTelemetrieHmotnostNosnostKategorie použití

Eliptické trenažéry

Filtrovat

Eliptické trenažéry patří k nejuniverzálnějším přístrojům pro domácí trénink téměř celého těla. Pohyb nohou je kombinace šlapání na rotopedu a chůzí na stepperu. Horní madla zapojují do pohybu také paže, trénink tak je komplexní a má vysokou dynamiku pohybu.

Při výběru konkrétního modelu je potřeba dbát na konstrukční parametry trenažéru, jeho ergonomie by měla odpovídat vaší postavě délkou kroku a vzdáleností pedálů, tyto 2 údaje jsou velice důležité pro pohodlný a zdravý trénink.

Další důležitý element každého eliptického trenažéru je zátěžové kolo (setrvačník). Jeho hmotnost má přímý vliv na plynulost pohybu a maximální hodnotu zátěže.

Eliptické trenažéry se dělí na následující kategorie:

- Magnetické trenažéry jsou nejprodávanějšími modely. Jejich zátěžový systém spočívá v třmenu s permanentním magnetem, který se při změně zátěže přibližuje, nebo oddaluje od zátěžového kola. Tento systém je bezporuchový, bezúdržbový a tichý. Dále se rozlišuje, zda je zátěž ovládaná mechanicky, nebo elektronicky - těmto modelům se říká ergometry a díky automatické regulaci jsou schopny měnit průběh zátěže během spuštěného programu.

- Vzduchové trenažéry jsou vybaveny ventilátorovým kolem, které je hlučnější, ale přirozeně generuje exponenciální zátěž (čím je pohyb rychlejší, tím je zátěž větší). Vzduchové trenažéry jsou mnohdy vybaveny také systémem magnetické brzdy, tyto modely mají velký rozsah nastavení zátěže.

Elektro-magnetické ergometry patří k nejvyšším modelům a jejich brzdný systém je řešen pomocí zátěžového kola, ke kterému přiléhá indukční cívka. V cívce se pomocí proudu generuje magnetické pole, které následně ovlivňuje zátěž. Tento způsob umožňuje měnit zátěž téměř okamžitě a zároveň má nejširší rozsah zátěže.

Zobrazit více