Proč nakupovat zrovna u nás?
Doprava zdarma
Při nákupu nad 2000,- Kč
Objednejte do 12:00
a my vám to pošlem ještě dnes!
Vrácení zboží
až do 30 dnů
Filtrovat produkty
Cenový limitStavVýrobce

Hip bandy

Filtrovat

Hip bandy, nebo též „booty bands”, jsou textilní odporové gumové smyčky s obvodem 60 až 90 cm. Narozdíl od krátkých odporových gum jsou hip bandy pevnější a mají větší odpor, jsou tedy efektivnější cvičební pomůckou na posilování hýždí, stehen a celé spodní poloviny těla.

Textilní gumy jsou vyrobené z odolného elastického materiálu a z vnitřní strany jsou opatřené protiskluzovým páskem. Tyto gumy jsou pohodlnější a příjemnější při kontaktu s pokožkou, jsou vhodné i pro lidi s alergií na latex a lze je prát v pračce. Jsou však méně univerzální, neboť se jedná o krátké gumy určené k posilování spodní části těla a kvůli relativně většímu odporu se nedoporučují úplným začátečníkům. S postupem času se mohou začít natahovat.

Gumy se od sebe liší zejména mírou odporu a každé gumě je přiřazen rozsah v kilogramech. Ten udává, jaký odpor guma klade při lehkém a maximálním zatížení. Pro snadnější orientaci jsou jednotlivé stupně odlišeny také barevně, u jednotlivých výrobců se však tyto barvy mohou nepatrně lišit a proto je třeba vždy sledovat zejména hodnoty odporu v kilogramech. Gumy tedy můžeme podle stupně odporu rozdělit do třech základních kategorií.

  • Gumy s lehkým odporem (cca 2-22 kg) se hodí pro rehabilitace, protahování a lehké posilování s velkým počtem opakování. Obvykle bývají žluté, růžové a červené.
  • Gumy se středním odporem (cca 22-45 kg) jsou ideální pro běžné posilování a zpravidla mívají zelenou a modrou barvu.
  • Gumy s těžkým odporem (nad cca 45 kg) jsou vhodné pro pokročilé a zkušené svalovce. Většinou jsou fialové, šedé a černé.
Zobrazit více