Zátěžové vesty? Máme!

Většina mužů touží po širokých ramenou a silných, vypracovaných paží, spolu s viditelně svalnatým hrudníkem. A není divu – pro ženy je to sexy a jakási podvědomá známka bezpečí. To je také jeden z hlavních důvodů, proč muži touží mít viditelně silná a široká ramena spolu s pažemi. Nejen pro zvýšení vlastního přirozeného sebevědomí, ale i pro možnosti zatraktivnění vlastního zevnějšku.

Svalstvo se samozřejmě vypracuje jedině vhodným a pravidelným tréninkem. Zatím není jiná možnost, jak toho dosáhnout, než právě fyzickou zátěží. A čím je zátěž silnější, tím se také svalstvo znatelně a lépe vypracovává. Samozřejmostí je potřeba brát zřetel na postupné zatěžování, a ne provádět okamžité přetížení, jak mnozí úplní začátečníci dělají chybu, že se při prvním tréninku maximálně přetíží, přičemž jejich svalstvo náhlou a nezvyklou zátěž nevydrží a v následujících dnech je (v nejmenším) postihují nepříjemné bolesti a svalové křeče.

To, jak tělo jednoduše a postupně zatěžovat, aby síla byla rovnoměrná s možnostmi těla, a přitom byl brát zřetel na konečný výsledek, může pomoci zátěžová vesta. Výrobci sportovního vybavení se zaměřením na posilování, mají jistě ve své produkci i různé zátěžové vesty, jež mají i daná určení. Pokud jsi jako nováček a s tréninkem začínáš, není nutné vestu pořizovat, nebo pořídit vestu s regulovatelnou zátěží a začínat pomalu. Jenže jestliže již nějakou dobu cvičíš, tvoje svalstvo se zpevňuje, obecně je silnější, tudíž snese i vyšší zátěž. V tomto okamžiku je taková vesta přímo potřebným prvkem.

Tyto vesty mají obvykle hned několik kapsiček, kam se ukládá závaží podle potřeb a postupným zatěžováním tak tvoje svalstvo opět o něco více roste, vzhledem k tomu, že je nuceno poradit si s vyšší zátěží, váhou, než dříve. Navíc taková zátěžová vesta je přizpůsobena tělu a samotné konstrukci tělesné schránky tak, aby případně nepřetěžovala jistá místa, obzvlášť páteř. Pakliže si totiž chceš takovou zátěžovou vestu doma „vyrobit“, je nutné brát v potaz, že nacpání běžné vesty kamením, není tím pravým a dobrým řešením. Obzvlášť pokud to přeženete, můžete si nepříjemně ublížit.

Výrobce zátěžových vest DBX Bushido cílí na rovnoměrné zatížení tak, aby bylo dosaženo kýženého výsledku a žádná část lidského těla nebyla zbytečně přetěžována. Takto můžeš bez obav a na základě doporučení u jednotlivých vest postupovat v rámci vlastního tréninku, aniž by hrozilo náhlé svalové vypětí. Navíc jsou vždy vyrobeny z materiálu, který je příjemný na tělo a dostatečně prodyšný, aby odvedl nadměrnou vlhkost.

No... A na jaké sporty se zátěžová vesta hodí?

Především na všechny posilovací cviky, obzvlášť pak růstu svalové hmoty na pažích, zádové svalstvo a břišní, ale i všechny další. Dále se jedná o sporty, které obecně vyžadují překonávání zátěže, což jsou všechny posilovací a fitness cvičení, sporty aj. Někoho možná překvapí, ale zátěžové vesty jsou skvělé pro běhání. Ať se jedná o krátké tratě, tak obzvlášť ty dlouhé. Váš běh bude sám o sobě zatížen při tréninku a zlomit odpor tak bude mnohem usilovnější. Což se projeví na samotných závodech, kde budete nechávat svoji konkurenci za sebou.