Po - Pá 7:30 - 16:00
cs-CZ
Čeština
cart
Košík
menu

Rozumné důvody, proč začít cvičit

            V dnešní době se může zdát, že cvičení a posilování není v módě. Když se řekne posilování, kdekomu se vybaví budování svalové hmoty a tím pádem vzhled jako kulturista. Posilování ale není jen prostředek ke svalnaté postavě, která ale samozřejmě zvyšuje sebevědomí, ale má velkou škálu pozitivních účinků na lidské tělo a jeho zdraví. Jsme přesvědčení, že posilování je pro každého zdravého jedince, a to bez rozdílu pohlaví nebo věku. Je to prostě tím, že správné a rozumné cvičení může dramaticky zlepšit naše zdraví. Zkusíme Vám nyní dát několik dobrých a rozumných důvodů k tomu, abyste s cvičením začali. A nemusí se jednat vyloženě o posilování s těžkými váhami pro kulturisty.

            První důvod je takový, že cvičení prostě a jednoduše snižuje úroveň stresu a pocitu úzkosti. Svou pravidelností zvyšuje sebevědomí, pocit pohody, pozitivní náladu a snižuje depresi. Z těchto pár slov je tedy jasné, že cvičení nemá vliv pouze na naše tělo, ale dokáže pozitivním způsobem ovlivnit také naši psychiku.

            Dalším důvodem, a jednoznačně snad nejrozumnějším důvodem, je ten, že cvičení a posilování nám pomáhá žít déle. Správnou technikou a životosprávou nám cvičení prospívá ke zdraví kostí, svalů a šlach. A ač si i v dnešní době spousta lidí myslí, že posilování „vytváří“ kulturisty, budování svalů je pro pozdější věk velice důležitým aspektem. Čím jsme totiž starší, tím se nám víc a víc ztrácí svalová hmota (sarkopenie) A není nic horšího, než když v pokročilém věku nemůžeme bez pomoci vstát z postele.

            Třetím důvodem, který Vám zde dnes napíšeme, je, že cvičení a posilování patří k nejbezpečnějším a nejlevnějším sportům. Je opravdu dokázáno, že správným technickým cvičením nemůže dojít k újmě na zdraví. Oproti tomu u různých dalších sportů, nemusíme ani jmenovat, je mnohem větší riziko úrazu. Musíme ale zdůraznit, že dodržování správné techniky při cvičení je snad to nejdůležitější.

            A co se týká finanční náročnosti? Pokud chceme začít cvičit, v uvozovkách nepotřebujeme vůbec nic. Cvičení s vlastním tělem a vlastní váhou je dostatečnou cvičební pomůckou. A byť bychom měli začít s kliky či dřepy, nebo s lehkým běháním, i tímto cvičením můžeme za pár týdnů získat větší sílu a výdrž. A rázem zjistíte, že vyjít do pátého patra nebo doběhnout tramvaj nebude žádný problém. Případné další cvičební pomůcky se u nás dají sehnat vyloženě od pár korun. Stačí se ponořit do našich stránek a vybrat si tu nejvhodnější.

phone
Zavolejte nám
chat
Nebo nám napište na
Přihlášení
Nemáte ještě účet?Zaregistrujte se.