MULTIFUNKČNÍ ČINKOVÉ SETY 6V1

 

V předchozím článku jsme se seznámili s multifunkčními činkovými sety 6v1. Ale co všechno z nich můžeš sestavit a jak? Neboj, je to snadné. Pojďme se na ně tedy kouknout blíže.

V balení najdeš dvě jednoruční nakládací osy, spojovací díl, kotoučová závaží, nakládací trn, dvě madla a hvězdicové objímky. Z těchto komponentů pak jednoduše sestavíš hned 6 různých variant.

 

 

VARIANTA 1: JEDNORUČNÍ NAKLÁDACÍ ČINKY

Jednoruční nakládací osy jsou na bocích opatřeny závity, na které jen naložíš požadované závaží a to pak zajistíš pomocí hvězdicových matic.

   

VARIANTA 2: OBOURUČNÍ NAKLÁDACÍ ČINKA

Do spojovacího dílu všroubuj hřídele jednoručních činek. Závaží pak můžeš naložit buď na boční nakládací trny, nebo v případě, že požaduješ větší hmotnost a všechny kotouče se ti na boky už nevejdou, také mezi spojovací díl a jednoruční osy. Vše pak opět zajisti pomocí hvězdicových matic.

   

VARIANTA 3: ČINKY S BOČNÍMI ÚCHYTY

Na jednoruční osy nalož požadované závaží, z jedné strany je zajisti hvězdicovou maticí a na druhou stranu přišroubuj madlo.

  

VARIANTA 4: ČINKY SE TŘEMI ÚCHOPY

Na jednoruční osy nalož požadované závaží a madla přišroubuj z obou stran.

 

VARIANTA 5: KETTLEBELL

Na nakládací trn nalož požadované závaží a z jedné strany zajisti madlem.

  

VARIANTA 6: PODPĚRY PRO KLIKY

Madla můžeš používat také samostatně jako podpěry pro kliky.

 

Všechny rukojeti a madla jsou opatřeny protiskluzovými úchopy, aby byla manipulace i samotné cvičení co nejpohodlnější. Spojovací díl je potažen ergonomicky tvarovanou pěnou pro maximální komfort během tréninku s činkou na zádech. Nakládací jednoručky mají vroubkovaný úchop pro jistý stisk.

Jednotlivé sady se liší počtem kotoučů s celkovou zátěží, použitým materiálem (kotouče kompozitní nebo litinové), provedením (kotouče hladké nebo s pryžovým návlekem) a tvarem (kotouče kruhové nebo šestihranné). Některé sety mají navíc praktický kufřík z tvrzeného plastu pro snadnější přenášení a uskladnění.

 

Kompletní sada klasických činek přece jen potřebuje nějaký ten prostor, a proto pokud hledáš minimalistické řešení své domácí posilovny nebo pokud činky využívá více členů domácnosti, je tato multifunkční sada ideální volbou.

 

Team 2sport.cz