Po - Pá 7:30 - 16:00
cs-CZ
Čeština
cart
Košík
menu

BEZPEČNÁ, PRAKTICKÁ A VKUSNÁ PODLAHA DO POSILOVNY?

Potřebuješ své fitness centrum či domácí posilovnu odhlučnit a zároveň si dopřát komfortnější nášlap? Pak bys měl zvážit investici do kvalitní zátěžové fitness podlahy. O přednostech pryžové podlahy jako ideálního řešení dnes již nikdo nepochybuje. Skvěle tlumí vibrace posilovacích strojů, nárazy činek a přitom vznikající hluk. Je bezpečná, má protiskluzovou úpravu a při cvičení zmírňuje dopady, čímž šetří klouby a snižuje riziko zranění. Navíc je velmi odolná, poskytuje účinnou izolaci od chladného podkladu a snadno se udržuje.

Rádi bychom ti představili novinku v našem sortimentu, a to kvalitní zátěžové podlahové krytiny. Pojďme se na ně tedy podívat blíže.

 

MATERIÁL

Všechny podlahové krytiny jsou vyrobené ze směsi pryžového granulátu SBR, pryžové drásaniny a polyuretanového pojiva.

 

ODOLNOST

V nabídce najdeš dva základní typy, které se od sebe liší především svou odolností. Čísla „1050“ a „1100“ označují hodnotu objemové hmotnosti desky v kg/m³.

Pro běžné využití ve fitness centrech a posilovnách nejčastěji využiješ pryžové desky SF1050. Používají se jako pochozí plochy posiloven, podložky pod posilovací stroje a jako dopadové plochy pro cvičení s činkami.

Desky SF1100 jsou opravdu mimořádně houževnaté. Odolávají nejtvrdším nárazům, vodě, chemikáliím, mrazu, větru i extrémním výkyvům teplot. Používají se například na zimních stadionech jako pochozí plochy, podlaha pod lavičkami a v šatnách hokejistů. Cení se zde především to, že odolávají ostří bruslí, ale současně je netupí.

Další možností je pak tzv. fitness guma Sandwich, což je kombinace pryžových desek SF1050 / SF1100 a anti vibrační gumy. Ta se uplatní především tam, kde je potřeba co nejvíce potlačit hluk a vibrace, např. v místech dopadových ploch pro cvičení s činkami nebo pod posilovací stroje. Vrchní část je vyrobená z fitness gumy SF1050 nebo SF1100, spodní část pak z anti vibrační elastomerické gumy S650 složené ze směsi pryžového granulátu SBR a polyuretanového pojiva.

 

odolnost podlahy

Pryžové desky SF1050 a SF1100 / Fitness guma Sandwich

 

TVAR

Pryžové fitness desky jsou panely obdélníkového tvaru o rozměru 98 x 198 cm. Vyrábí se ve čtyřech výškách, čím je deska vyšší, tím více absorbuje nárazy. Úměrně s tím však roste její cena. Pro běžné použití ve fitness centru či posilovně postačuje výška 0.8 cm. Desky můžeš volně pokládat na podlahu a v případě, že budou ležet ode zdi ke zdi, není nutné je fixovat. Jinak je vhodné použít polyuretanové pojivo k celoplošnému lepení a polyuretanové fixační lepidlo k lepení jednotlivých desek k sobě, případně pro bodové přilepení dlaždice k podlaze.

 

podlahy panel

Pryžové obdélníkové panely

Modulární pryžové fitness dlaždice mají zámkový puzzle systém, díky kterému dílce jednoduše zapojíš do sebe a můžeš vytvořit libovolný tvar a velikost podložky. Dlaždice jsou k dispozici ve dvou velikostech, menší o rozměrech 47.8 x 47.8 cm (SF1050) nebo větší o rozměrech 95.6 x 95.6 cm (SF1050) a 98.6 x 98.6 cm (SF1100). K dispozici jsou 3 varianty dlaždic pro umístění: střed, kraj a roh. Co se týče samotné instalace, jednotlivé kusy jednoduše spoj do plochy jako puzzle a stejně jako u obdélníkových panelů není potřeba je fixovat lepidlem. Velkou výhodou modulární dlažby je její mobilita, kdykoli ji můžeš rozložit, přenést, pohodlně uskladnit a pak zase složit kdekoli jinde. Také umožňuje snadno přeskládat jen část podlahy nebo dlaždice použít k vytvoření složitého nepravidelného tvaru.

 

podlahy puzzle

Pryžové modulární puzzle dlaždice

BAREVNÉ VARIANTY

Základní variantou obdélníkových panelů i modulárních dlaždic je černá barva. Ta může být obohacená o další barvy vsypem barevného granulátu z gumy EPDM, čímž vznikne dojem barevného melíru. Standardní vsyp je 10 % barevného granulátu pro jednu barvu, anebo 5+5 % barevného granulátu pro kombinaci dvou barev. Ve výsledku máš na výběr mnoho barevných provedení. Velkou výhodou povrchu s melírovaným vzorem je jeho praktičnost a snadnější údržba.

podlahy barvy

Černá barva / obohacení o jednu barvu / obohacení o dvě barvy / deska Sandwich

 

Už máš svého favorita? Neboj se a jdi do toho! Instalaci hravě sfoukneš za jedno odpoledne. A pokud máš nějaký dotaz, ozvi se nám, rádi ti poradíme. Nezapomeň nás také sledovat na sociálních sítích Facebook, Instagram a YouTube.

 

Team 2sport.cz

 

phone
Zavolejte nám
chat
Nebo nám napište na
Přihlášení
Nemáte ještě účet?Zaregistrujte se.