Proč nakupovat zrovna u nás?
Doprava zdarma
Při nákupu nad 2000,- Kč
Objednejte do 12:00
a my vám to pošlem ještě dnes!
Vrácení zboží
až do 30 dnů
Filtrovat produkty
Cenový limitStavVýrobceOznačení ABECNormaMateriál kuliček

Ložiska

Filtrovat

Ložiska jsou základním prvkem každých kolečkových bruslí. Ideální ložiska je možné vybrat podle několika parametrů.

Materiál kuliček ložiska má zásadní vliv na plynulost otáčení ložiska a jeho životnost.

  • Uhlíková ocel je základním materiálem používaným na kuličky, tudíž jde o základní ložiska, která se hodí například do dětských bruslí a koloběžek.
  • Chromovaná ocel je uhlíková ocel obohacená (legovaná) chromem, který ocel chrání proti korozi, zvyšuje její pevnost a tvrdost. Výsledná ložiska tedy mají delší životnost.

Zapouzdření ložiska neboli krytování a rozměry ložiska nám určuje norma. Ložiska 608 mají vnější průměr 22 milimetrů, vnitřní průměr 8 milimetrů a šířku 7 milimetrů.

  • 608zz je jednořadé, kontaktní ložisko, které je z každé strany zapouzdřeno plechovou krytkou, která je namáhána deformacemi ložiska například při došlapu, odrazu, nebo přeskočení překážky. Do ložiska se tak po nějaké době začnou dostávat nečistoty a ložisko je poté potřeba rozebrat a vyčistit.
  • 608 2RS je jednořadé, kontaktní ložisko, které je z každé strany zapouzdřeno gumoplastovou krytkou, která se přizpůsobuje deformacím ložiska například při došlapu, odrazu, nebo přeskočení překážky. Do ložiska se tak dostává výrazně méně nečistot a ložisko má delší životnost.

Zkratka ABEC, která pochází z anglického Annual Bearing Engineering Committee a určuje tvarovou přesnost ložiska při výrobě, která je označena číslem 1 pro nejméně přesné ložisko a číslem 9 pro tvarově přesné ložisko.

Co se týče celkové kvality ložisek, tak tu neporovnává žádný ukazatel, neboť by musel zohledňovat také materiál klece, použité mazivo, hmotnost ložiska atd... Jednoduše doporučujeme vyzkoušet několik druhů ložisek a následně zůstat u modelu, na kterém se Vám jezdí nejlépe.

Zobrazit více