Kolečkové brusle NILS Extreme NA19318 černo-fialové

Kolečkové brusle NILS Extreme NA19318 černo-fialové

Kód: n16-01-212
EAN: 5907695599251
Záruka: 2 roky
Vyberte variantu:
1 399 Kč
Běžná cena: 1 399 Kč
Skladem 338 ks

Kolečkové brusle NILS Extreme NA19318 s kolečky o průměru 110 mm pro rychlou a svižnou jízdu. Podvozek lze osadit 4-mi kolečky do průměru 84 mm. Brusle nemají brzdu.... Více informací

Popis produktuParametry
Popis
 

Kolečkové brusle NILS Extreme NA19318

jsou určeny k rychlé jízdě po vyasfaltovaných stezkách. Model NA19318 je určen pro středně pokročilé bruslaře.  


Rám podvozku je vyroben z jednoho kusu hliníku, tato konstrukce zaručuje vysokou tuhost a brusli tak lze precizně ovládat. Do rámu jsou vložena 3 polyuretanová kolečka s průměrem 90 milimetrů u velikosti S a M nebo 100 milimetrů u velikosti L a tvrdosti 82A, která je ideálním kompromisem mezi přilnavostí a rychlostí. Ložiska ABEC 7 garantují vysokou plynulost otáčení. Celkové nastavení podvozku zaručuje rychlou a plynulou jízdu bez vynaložení zbytečné námahy. Brusle NA19318 jsou určeny pro pokročilé bruslaře a nemají brzdu.

Kdyby Vám dodávaná kolečka přišla moc rychlá a nebo kdyby jste například chtěli brusle příležitostně používat k technické jízdě, jako je například slalom, nebo kdyby jste chtěli jen tak "machrovat", pak lze podvozek osadit 4-mi kolečky s maximálním průměrem 84 milimetrů u velikosti S a M, u velikosti L pak je maximální průměr pro 4 kolečka 90 milimetrů. Tyto kolečka je potřeba zakoupit samostatně.

 

NA19318 - podvozek

Podvozek 


Skelet modelu NA19318 je vyroben z nylonu a polyethylenu, tyto materiály kombinují nízkou hmotnost a vysokou odolnost, zároveň chrání kotník před zraněním v případě pádu.

Ve spodní části skeletu se nachází tlačítko pro změnu velikosti boty, po stisku tlačítka lze posouvat špičku a tím vybrat jednu ze 4 velikostí, ty se liší podle zvolené varianty a podrobné rozsahy jednotlivých velikostí najdete v tabulce pod popisem.

Špička je opatřena větracími otvory, které snižují pocení nohy a uvnitř boty zajišťují příjemnější klima.

Horní část skeletu je se základnou spojena pomocí čepu, ten zaručuje pohyblivost korzetu, který pomocí napínací, dvousekční přezky zajišťuje fixaci kotníku.

 
NA19318 - detaily skeletuTlačítko změny velikosti    |    Větrací otvory    |    Kloub    |    Dvousekční přezka
 

Vnitřní bota je uvnitř vyrobená ze semiše, který je příjemný na omak a zvyšuje jízdní komfort. Vnější strana je vyrobená ze síťoviny MESH a syntetické kůže, síťovina zajišťuje prodyšnost boty a chrání chodidlo před přehřátím. Stěna boty je vyplněna EVA pěnou, která umožňuje přizpůsobení boty chodidlu. Na horním lemu boty se nachází poutko, které pomáhá obouvání brusle.


Zapínání má za úkol sevřít chodidlo tak, aby se brusle v podstatě stala prodlouženou částí nohy. Pokud skelet nelze dostatečně sevřít, pak zkuste použít hrubou ponožku a nebo brusle vyměňte za menší velikost. Zapínání nepřetěžujte. U modelu NA19318 je zapínání řešeno pomocí šněrování, řemínkem se suchým zipem a napínací, dvousekční přezkou.

 
NA19318 - zapínání
Zapínání
 

Parametry:

Materiál: PP, PU, semiš, EVA, MESH

Podvozek: hliník

Ložiska: ABEC7

Bota: poloměkká, ventilovaná

Zapínání: dvousekční přezka, pásek na zip, šněrování

Brusle nemají brzdu

 

Velikost S (31-34) M (35-38) L (39-42)
Délka vložky (mm) 195 - 215 220 - 240 245 - 265
Kolečka (mm) PU 90/82A PU 90/82A PU 100/82A

 

Tento parametr určuje, k čemu jsou brusle typicky určeny:

In-line - klasické kolečkové brusle. Kolečka jsou umístěna v jedné řadě. Jde o nejvíce rozšířený model bruslí. In-line brusle jsou vhodné pro vyjížďky po rovince z bodu A do bodu B.

Celoroční brusle označují modely s vyměnitelným podvozkem, kdy je možné klasický in-line podvozek přestavět do konfigurací 2+1 nebo 2+2 (pomocí dodávané sady šroubů), nebo je možné kolečka vyměnit za nůž na led. Tyto brusle jsou ideální pro malé, nebo začínající bruslaře.

Trekové nebo také Quad brusle mají nylonový podvozek, ke kterému jsou kolečka připevněná ve 2 řadách. Tento typ bruslí byl velice oblíbený ve Spojených státech, kde se používaly k bruslení v hale mnohdy za rytmů diska. Tyto brusle mají dobrou ovladatelnost a jsou určeny na velice rovný povrch.

Slalomové brusle jsou určeny na velice obratnou jízdu mezi překážkami, k tomuto účelu jsou osazeny menšími kolečky, které jsou blízkou u sebe a chybí jim brzda.

Zimní brusle mají místo kolečkového podvozku nůž a jsou určeny pro bruslení na ledových plochách.

Typ bruslí: In-line

Parametr označuje, zda je bota nastavitelná do více velikostí. Ve většině případů je možné změnit velikost boty do jednoho ze 4 rozměrů pomocí stisku tlačítka a posunutí špičky.

Rostoucí bota: Ano

Parametr určuje přesnou velikost nohy. V případě pevné boty je velikost pouze jedna a hodnota "Délka vložky od:" je stejná jako hodnota "Délka vložky do:". V případě rostoucí boty je velikostí více. Délka se uvádí v milimetrech, protože EU velikost (například 42) nemusí vždy odpovídat požadovanému rozměru, proto je vždy lepší chodidlo změřit a podle toho vybrat správnou velikost.

Délka vložky od: 195 mm

Parametr určuje přesnou velikost nohy. V případě pevné boty je velikost pouze jedna a hodnota "Délka vložky od:" je stejná jako hodnota "Délka vložky do:". V případě rostoucí boty je velikostí více. Délka se uvádí v milimetrech, protože EU velikost (například 42) nemusí vždy odpovídat požadovanému rozměru, proto je vždy lepší chodidlo změřit a podle toho vybrat správnou velikost.

Délka vložky do: 265 mm

Norma ABEC z anglického Annular Bearing Engineering Committee posuzuje přesnost výroby ložisek. Technicky jde o normu, která nám určuje jak precizní je ložisko, které právě sjelo z výrobního pásu. Prakticky norma ABEC označuje, jak plynule se ložisko otáčí a jak je tedy rychlé. ABEC již ale nezohledňuje použité materiály.

Ložiska: ABEC 7

Parametr určuje tvrdost špičky boty.

Měkká bota je srovnatelná s klasickou botou.

Poloměkká bota má pevnou (většinou nylonovou) podešev a lem, vrchní část je podobní klasické botě.

Tvrdá bota je celá ze skořepiny.

Tvrdost boty: Poloměkká

Parametr označuje, zda má brusle brzdu.

Brzda: Ne
Zapínání: Dvousekční přezka, suchý zip, šněrování

Parametr určuje materiál, ze kterého je vyroben rám s kolečky.

Rám podvozku: Hliník
Související produkty
Doprava zdarma
Při nákupu nad 2000,- Kč
Objednejte do 12:00
a my vám to pošlem ještě dnes!
Vrácení zboží
až do 30 dnů