cs-CZ
Čeština
cart
Košík
menu

REHABILITAČNÍ JÓGA – PÁR TIPŮ NA CVIČENÍ

rehabilitacni joga

Přátelé,

jóga je v moderním světě velmi rozšířená a oblíbená zejména díky všem možným stylům, které se v průběhu času vyvinuly, takže si na své může přijít téměř kdokoliv. V minulém článku jsme se blíže podívali na jógamatky, řekli jsme si, jaký je mezi nimi rozdíl a jak si vybrat nejvhodnější podložku.

Dnes se pro změnu zaměříme na rehabilitační cvičení a dáme si pár tipů na cviky pro uvolnění napětí ve ztuhlých svalech.

Jsi pracující či studující člověk zatížený psychickým stresem nebo fyzickou zátěží? Trávíš většinu času sezením u počítače, za volantem nebo na nohou? Pak potřebuješ spíše rehabilitační terapeutickou jógu než krkolomné cvičení.

Rehabilitační jóga se zaměřuje na uvolnění a protažení ztuhlých a zkrácených svalů a šlachových úponů, posílení břišních a zádových svalů, odstranění stresu, který se usazuje na ramenech, šíji a mezi lopatkami, rozpohybování ztuhlých nepružných kloubů a v neposlední řadě také na správné dýchání. To v dnešní uspěchané době jistě ocení většina z nás.

Ale teď už k samotné praxi, najdi si tiché a klidné místo, uklidni svou mysl a pusť se do toho. Níže najdeš sestavu 12 cviků pro harmonizaci tvého těla i mysli.

jogove asany

 

A na závěr pro tebe máme jeden tip na šikovnou věcičku k protažení, pěnový jóga blok neboli cihličku. Že nevíš o co se jedná a jak ji použít? Nevadí, koukni na toto video.

Jógablok HMS KJ01

 

Přejeme ti na tvé cestě za jógovou praxí hodně bdělosti.

Namasté,

 

Team 2sport.cz

phone
Zavolejte nám
chat
Nebo nám napište na
Přihlášení
Nemáte ještě účet?Zaregistrujte se.