REHABILITAČNÍ JÓGA – PÁR TIPŮ NA CVIČENÍ

rehabilitacni joga

Přátelé,

jóga je v moderním světě velmi rozšířená a oblíbená zejména díky všem možným stylům, které se v průběhu času vyvinuly, takže si na své může přijít téměř kdokoliv. V minulém článku jsme se blíže podívali na jógamatky, řekli jsme si, jaký je mezi nimi rozdíl a jak si vybrat nejvhodnější podložku.

Dnes se pro změnu zaměříme na rehabilitační cvičení a dáme si pár tipů na cviky pro uvolnění napětí ve ztuhlých svalech.

Jsi pracující či studující člověk zatížený psychickým stresem nebo fyzickou zátěží? Trávíš většinu času sezením u počítače, za volantem nebo na nohou? Pak potřebuješ spíše rehabilitační terapeutickou jógu než krkolomné cvičení.

Rehabilitační jóga se zaměřuje na uvolnění a protažení ztuhlých a zkrácených svalů a šlachových úponů, posílení břišních a zádových svalů, odstranění stresu, který se usazuje na ramenech, šíji a mezi lopatkami, rozpohybování ztuhlých nepružných kloubů a v neposlední řadě také na správné dýchání. To v dnešní uspěchané době jistě ocení většina z nás.

Ale teď už k samotné praxi, najdi si tiché a klidné místo, uklidni svou mysl a pusť se do toho. Níže najdeš sestavu 12 cviků pro harmonizaci tvého těla i mysli.

jogove asany

 

A na závěr pro tebe máme jeden tip na šikovnou věcičku k protažení, pěnový jóga blok neboli cihličku. Že nevíš o co se jedná a jak ji použít? Nevadí, koukni na toto video.

Jógablok HMS KJ01

 

Přejeme ti na tvé cestě za jógovou praxí hodně bdělosti.

Namasté,

 

Team 2sport.cz